Kirkkovaltuusto

Seurakunnan ylin päättävä elin on vaaleilla valittu kirkkovaltuusto. Nykyinen vaalikausi jatkuu vuoden 2026 loppuun. Kirkkovaltuusto valitsee kirkkoneuvoston, jonka puheenjohtajana on kirkkoherra. Kirkkoneuvosto valmistelee kaikki kirkkovaltuustolle tulevat asiat ja tekee päätöksiä pienemmistä asioista.

 

Kirkkovaltuuston jäsenet:

Airi Sinikumpu, puheenjohtaja     

Helena Suomaa, varapuheenjohtaja     

Taija Hemminki                  

Aleksi Herranen                 

Ulla Maija Kangosjärvi                               

Virpi Kurki      

Kimmo Mäki                     

Juha Niemelä                   

Mika Niemelä                  

Priitta Pöyhtäri-Trøen       

Petri Sinikumpu               

Eliisa Soutukorva             

Johanna Soutukorva         

Juha Särkijärvi                 

Pasi Tikka   

Kirkkovaltuuston pöytäkirjat

Jos pöytäkirjat eivät tahdo latautua, kokeile toista internet-selainta tai yritä ladata pöytäkirja uudelleen.

Vuosi 2023

Kv 16.1.2023 (pdf) 

Vuosi 2022

Kv 1.6.2022 (pdf)

Kv 9.3.2022 (pdf)

Vuosi 2021

Kv 13.12.2021 (pdf)

Kv 26.10.2021 (pdf)

Kv 3.6.2021 (pdf)

Kv 19.5.2021 (pdf)

Kv 8.4.2021 (pdf)

Kv 25.1.2021 (pdf)

Vuosi 2020

Kv 21.12.2020 (pdf)

Kv 11.11.2020 (pdf)

Kv 16.6.2020 (pdf)

Kv 11.2.2020 (pdf)

Vuosi 2019

Kv 16.12.2019 (pdf)

Kv 4.9.2019 (pdf)

Kv 5.6.2019Linkki avautuu uudessa välilehdessä (pdf)

Kv 24.1.2019Linkki avautuu uudessa välilehdessä (pdf)

Vuosi 2018

Kv 17.12.2018Linkki avautuu uudessa välilehdessä (pdf)

Kv 24.10.2018Linkki avautuu uudessa välilehdessä (pdf)

Kv 29.5.2018Linkki avautuu uudessa välilehdessä (pdf)

Kv 27.2.2018Linkki avautuu uudessa välilehdessä (pdf)

Vuosi 2017

Kv 20.12.2017Linkki avautuu uudessa välilehdessä (pdf)