Kirkkovaltuusto

Seurakunnan ylin päättävä elin on vaaleilla valittu kirkkovaltuusto. Nykyinen vaalikausi jatkuu vuoden 2022 loppuun. Kirkkovaltuusto valitsee kirkkoneuvoston, jonka puheenjohtajana on kirkkoherra. Kirkkoneuvosto valmistelee kaikki kirkkovaltuustolle tulevat asiat ja tekee päätöksiä pienemmistä asioista.

 

Kirkkovaltuuston jäsenet:

Matti Kinnula, puheenjohtaja

Airi Sinikumpu, varapuheenjohtaja

Taija Hemminki

Jaana Jama

Ulla Maija Kangosjärvi

Virpi Kurki

Pasi Lantto

Raimo Liikavainio

Mika Niemelä

Eija Rauhala

Markus Roos

Johanna Soutukorva

Helena Suomaa

Juha Särkijärvi

Pasi Tikka

Kirkkovaltuuston pöytäkirjat

Jos pöytäkirjat eivät tahdo latautua, kokeile toista internet-selainta tai yritä ladata pöytäkirja uudelleen.

Kv 4.9.2019 (pdf)

Kv 5.6.2019 (pdf)

Kv 24.1.2019 (pdf)

Kv 17.12.2018 (pdf)

Kv 24.10.2018 (pdf)

Kv 29.5.2018 (pdf)

Kv 27.2.2018 (pdf)

Kv 20.12.2017 (pdf)